Objednávky přijaté do 19. 12. do 12:00 stihneme doručit do Vánoc. Objednávky s platbou předem odesíláme až po přijetí platby. ×
BLOG

BLOG

Novinky ze světa hraček!

zpět na výpis příspěvků

LEGO® NOVINKY BŘEZEN 2022

LEGO® NOVINKY BŘEZEN 2022

LEGO City 

Oblíbená série LEGO City v lednu přišla s rekordním line-upem, který čítal téměř 20  nových stavebnic. I přesto jsme se nyní dočkali čtyř dalších, jejichž tématem je nově dobývání vesmíru. Příběh té největší z nich, Kosmodromu, se ještě pochopitelně odehrává  na Zemi, v dalších třech už ale minifigurky vyrážejí objevovat Měsíc. K tomu jim poslouží  vesmírná základna na jeho oběžné dráze a výzkumná stanice přímo na jeho povrchu,  kterou ještě navíc můžete doplnit průzkumné vozidlo.  

V našem týmu jsme se shodli, že právě tyto vesmírné stavebnice patří k těm  nejpodařenějším za posledních několik let a pamětníky určitě potěší malý detail – modely  na sobě nesou logo s planetou a obíhajícím raketoplánem. Tento symbol se poprvé objevil  na základnách a vesmírných lodí vůbec prvních LEGO astronautů v roce 1978. Od té doby  se občas někde objeví jako hezká vzpomínka na minulost (viz například Benny v LEGO  Příběhu), v tak velké míře jako u letošního LEGO City však bylo naposled použito  naposledy před více než 30 lety! 

Friends 

Hlavním tématem březnových setů LEGO Friends jsou domácí mazlíčci – postavit si pro ně můžete nejen kavárnu a sanitku, ale dokonce i hotel! Poslední velká stavebnice pak je  důkazem vývoje, který u této stavebnice sledujeme už několik let – totiž že stavebnicemi  LEGO Friends si můžete krásně kompenzovat nedostatek civilnějších modelů (zejména  máme na mysli obytné domy) v LEGO City. Set Prázdninový domek na pláži se tak podle  nás bude krásně vyjímat třeba vedle Stanice pobřežní hlídky z LEGO City.  

Speed Champions 

Christopher Stamp, jeden z designérů této řady, v jednom rozhovoru prozradil, že  stavebnice LEGO Speed Champions sice jsou primárně určeny dětem, navrhovány jsou  však s maximální možnou mírou detailu tak, aby oslovily i dospělé. A to se letos podle nás náramně povedlo – mezi novinkami totiž najdeme vedle moderních aut i ikonické  historické vozy jako Lamborghini Countach nebo Ferrari 512 M ze sedmdesátých let! 

Technic 

Nejzajímavější novinkou v rámci řady Technic se pro nás stala úplně nová spolupráce s  populární značkou žluto-zelených zemědělských strojů John Deere. Výsledkem je krásný traktor s vlekem za 590 Kč, my však ale doufáme, že tato spolupráce do budoucna přinese  i větší a detailnější stroje. 

Harry Potter 

Stavebnice LEGO Harry Potter patřily v roce 2021 mezi pět nejprodávanějších tématických řad, takového úspěchu dosáhly naposledy v roce 2002! Zřejmě i proto letošní stavebnice  navazují na ty loňské – dočkali jsme se nové budovy nemocničního křídla, která barevně ladí s loňskou Tajemnou komnatou a pokračuje také subsérie „Kouzelné momenty z  Bradavic”, v rámci níž si můžete nově postavit hodiny jasnovidectví a obrany proti černé  magii.  

DUPLO 

Po zajímavých a hlavně hravých lednových novinkách do vany v březnu přichází na řadu  také klasičtější témata – policie a hasiči. Ze všeho nejvíce nás zaujala krásná a velká  hasičská stanice s průhlednými dílky namísto oken. A mimochodem, všimli jste si malé  aktualizace loga se zajíčkem? :)  

Creator 

K březnovým novinkám LEGO Creator patří především menší sety, které ale jsou podle nás  rok od roku povedenější. Všechny mají nádherné jasné a syté barvy, díky čemuž krásně vynikají hlavně stavebnice s podmořskými a lesními zvířátky. Pozadu ale nezůstávají ani  techničtější sety se závodním autem, tryskáčem nebo robotem. I nadále samozřejmě v  případě řady Creator platí princip 3v1, z každé stavebnice si tedy kromě hlavního modelu  můžete postavit i další tři alternativní. 

Všechny LEGO novinky naleznete zde.

Komentář

* Povinná pole

© 2021 Hračky-Kong.cz | LEGO® a LEGO logo jsou ochrannými známkami společnosti LEGO Group. © 2015 Lucasfilm Ltd. & TM. Všechna práva vyhrazena.“ - Stavebnice LEGO, Stavebnice Bionicle, Duplo, stavebnice LEGO City, LEGO Atlantis, LEGO Toy Story, LEGO Star Wars, LEGO Castle, Duplo, LEGO Bionicle, Mindstorms. Značka, logo a LEGO figurka jsou ochrannými známkami LEGO Group a zde jsou použity na základě zvláštního povolení.


Webdevel s.r.o.